19:28
Нова шкала тестування: “склав” чи “не склав”? (відео) Український центр оцінювання якості освіти змінює систему визначення результатів ЗНО
 

Український центр оцінювання якості освіти змінює систему визначення результатів ЗНО. Про це розповів директор УЦОЯО Ігор Лікарчук під час прес-конференції «Особливості підсумкової державної атестації та зовнішнього незалежного оцінювання у 2015 році», що відбулась у Міністерстві освіти і науки dчора, 9 жовтня 2014 року.

 

 

Досі абітурієнтів оцінювали за шкалою від 100 до 200 балів, і якщо вступник набирав 124 бали, то мав змогу подавати документи до ВНЗ. З 2015 року ми впроваджуємо систему, що використовується в більшості країн, де є зовнішні екзамени. Результат визначатиметься за принципом: склав ЗНО чи не склав. І навіть із результатом 101 бал абітурієнт матиме шанс вступити до вишу.

Крім того, відтепер випускники технікумів, коледжів та професійних училищ для вступу до ВНЗ обов’язково проходитимуть ЗНО.

 
 
 
 

З 2015 року абітурієнти складатимуть дворівневі тести з української мови та літератури і математики. Тобто для тих, хто вступатиме до технічних ВНЗ, ЗНО з математики буде складнішим. Доволі докладно про це розповів директор УЦОЯО Ігор Лікарчук на прес-конференції «Особливості підсумкової державної атестації та зовнішнього незалежного оцінювання у 2015 році», що відбулась у Міністерстві освіти і науки вчора, 9 жовтня 2014 року.

 

 

 
 
  
 

Відтепер випускники технікумів, коледжів та професійних училищ для вступу до ВНЗ обов’язково проходитимуть ЗНО. Про це повідомив директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук на прес-конференції «Особливості підсумкової державної атестації та зовнішнього незалежного оцінювання у 2015 році», що відбулась в Міністерстві освіти і науки 9 жовтня 2014 року. Крім того, планується, що сертифікати минулих років втратять чинність.

 


Український центр оцінювання якості освіти змінює і систему визначення результатів ЗНО.



 

9 жовтня в Міністерстві освіти і науки України під головуванням першого заступника міністра освіти і науки Інни Совсун відбулося засідання третьої робочої групи щодо умов прийому до ВНЗ в 2015 році.

У засіданні також взяли участь директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук, представники вищих навчальних закладів, департаменту вищої освіти МОН і громадськості.

Робоча група розглянула пропозиції, що надійшли під час громадського обговорення проекту Умов прийому до вищих навчальних закладів України у 2015 році. Під час обговорення вирішено, що вступ у 2015 до вищих навчальних закладів здійснюватиметься за результатами зовнішнього незалежного оцінювання. Зокрема, абітурієнти, які мають диплом молодшого спеціаліста, зможуть вступати на ОКР «бакалавр» лише на перший курс ВНЗ і за результатами ЗНО.

У цьому навчальному році в рамках ЗНО планують ввести дворівневі тести – звичайний і підвищеної складності – з української мови та літератури, математика. Який саме тест необхідний для вступу абітурієнта – визначатиме сам ВНЗ.

Також у 2015 році під час вступу до ВНЗ скасовується необхідність подання медичної довідки 086-0.

У 2015 році поза конкурсом можна буде вступати лише тим категоріям абітурієнтів, які визначені Законом України «Про вищу освіту». Цільовий прийом сільської молоді також скасовується.

За умовами прийому 2015 року абітурієнт подаватиме по три заяви до п’яти закладів за пріоритетністю.

Нагадаємо, що 18 вересня Міністерство освіти і науки України оприлюднило на громадське обговорення проект Умов прийому до вищих навчальних закладів у 2015 році. За цей час усі охочі мали можливість вносити свої пропозиції та зауваження.

 
Переглядів: 364 | Додав: krmom14 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]